Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?

Yurdumuz yeni hafta ile birlikte (27.07.2015) oldukça sıcak bir hava dalgasının etkisi altına girdi. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim Devamını oku »

İstanbul’daki En Kirli Plaj…

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ölçümler ve değerlendirmelere göre İstanbul’daki plajlar arasında en kirli plaj, Beykoz Riva Plajı. Sağlık Bakanlığı ölçümlerine Devamını oku »

Hafta Sonu ve Yeni Hafta Başı Çok Sıcak !

25-28 Temmuz arasında yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak. Devamını oku »

Orman Yangınlarına Karşı Dikkat !

Yüksek sıcaklıkların yaşanan bölgelerdeki düşük nem sebebiyle orman yangını tehlikesi yüksek, dikkatli olunmalıdır. Özellikle Ege Bölgesinde (Aydın ve çevreleri), Devamını oku »

Barajlarda Son Durum…

İstanbul’da barajlarda son durum %81 seviyelerinde…  Detaylı tablolar haberin devamında, aşağıdadır. Devamını oku »

 
Image1

Sıcaklar Ne Zaman Bitecek?

Yurdumuz yeni hafta ile birlikte (27.07.2015) oldukça sıcak bir hava dalgasının etkisi altına girdi. Yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin epey üzerine çıktı.

riva-plaji

İstanbul’daki En Kirli Plaj…

Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan ölçümler ve değerlendirmelere göre İstanbul’daki plajlar arasında en kirli plaj, Beykoz Riva Plajı. Sağlık Bakanlığı ölçümlerine göre Beykoz Riva Plajı C klasmanında yani “kötü” kalitede…  

istanbulda-yarin-2014un-en-sicak-gunu-yasanacak-istanbul-hava-durumu-_1224042_720_400

Hafta Sonu ve Yeni Hafta Başı Çok Sıcak !

25-28 Temmuz arasında yurt genelinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkacak.

orman-yanginlari

Orman Yangınlarına Karşı Dikkat !

Yüksek sıcaklıkların yaşanan bölgelerdeki düşük nem sebebiyle orman yangını tehlikesi yüksek, dikkatli olunmalıdır. Özellikle Ege Bölgesinde (Aydın ve çevreleri), Güneydoğu Anadolu Bölgesi geneli, Doğu Anadolu Bölgesinde (Elazığ, Malatya çevreleri) düşük nem(%10-30) ve yüksek sıcaklıklar(36-40°C) sebebiyle orman yangını tehlikesi yüksektir. Ayrıca Marmara Bölgesinde (Edirne, Çanakkale çevreleri) diğer bölgelerdeki kadar yüksek tehlike olmasa da orman yangını tehlikesi mevcuttur.

Adsız

Barajlarda Son Durum…

İstanbul’da barajlarda son durum %81 seviyelerinde…  Detaylı tablolar haberin devamında, aşağıdadır.

bayram

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ?

Ramazan Bayramında Hava Durumu:  Yurt genelinde, Orta ve Doğu Karadeniz ile kısmen Doğu Anadolu Bölgesi dışında, sıcak bir bayram bekleniyor. Özellikle Ege ve Akdeniz’de mevsim normallerinin epey üzerinde sıcaklıklar ölçülebilir. Marmara Bölgesinde de sıcaklıklar yüksek fakat poyraz rüzgarı sayesinde bunaltıcı hissedilmeyecek. Orta ve Doğu Karadeniz’de bazı şehirlerimiz dışında yurt genelinde yağış beklenmiyor. Tahmin detayları aşağıdadır.

Adsız

Kışa Ne Kadar Kaldı?

Hava Forum, kışa ne kadar kaldığına dair geri sayım sitesi açtı.

Adsız

Son 20 Yılın En Serin Haziranı…

İstanbul’da kaydedilen değerlere göre son 20 yılın en serin Haziran ayı geçti… 

Adsız

Barajlar seviyeyi korudu!

Serin geçen haziran ayı İstanbul’daki barajların seviyesini korumasını sağladı.3 temmuz 2015 itibariyle İstanbul’daki barajlarda doluluk oranı %85,28 seviyesinde

Adsız

Dünyanın En Güzel Plajları…

İçinde bulunduğumuz Temmuz ayının sıcaklarında, fotoğrafları bile sizi serinletmeye yetecek dünyanın en güzel plajlarını keşfedin…