Nisan’da Yurttan Kar Manzaraları…

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz “Nisan ayında kar geliyor” haberimizden sonra yurdun birçok yeri beyaza büründü.   Yurttan kar manzaraları haber Devamını oku »

Nisan ayında pek görülmeyen kar yağışı geliyor !

Pazartesi lodos ile birlikte görülen bahar sıcaklıklarının ardından yurdumuz Salı gününden itibaren yeni soğuk ve yağışlı bir havanın Devamını oku »

Ankara’da Nisanda Kar Yağışı…

Dün güneşli bir gün geçiren Ankara bu sabaha karla uyandı. Haftasonu olması nedeni ile Ankaralılar, camdan ve balkondan Devamını oku »

Bolu’da Nisan’da Kar Yağışı Etkili Oldu !

Bolu’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha kadar belli aralıklarla sürdü. Kar yağışının ardından Bolu beyaza büründü. Devamını oku »

23 Mart Dünya Meteoroloji Günü’nde Rötar…

Büro Memur-Sen, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne çalışanlarına havacılık tazminatının ödenmesi için Dünya Meteoroloji Günü olan 23 Mart Pazartesi günü, Devamını oku »

 
nisan-ayinda-kar-yagisi

Nisan’da Yurttan Kar Manzaraları…

Daha önceki yazımızda bahsettiğimiz “Nisan ayında kar geliyor” haberimizden sonra yurdun birçok yeri beyaza büründü.

 

Yurttan kar manzaraları haber videosu için içeriğin devamına göz atınız…

yogun kar geliyor

Nisan ayında pek görülmeyen kar yağışı geliyor !

Pazartesi lodos ile birlikte görülen bahar sıcaklıklarının ardından yurdumuz Salı gününden itibaren yeni soğuk ve yağışlı bir havanın etkisi altına girdi. Çarşamba, Perşembe ve Cuma günleri sıcaklıklar Güneydoğu Anadolu ile Akdeniz Bölgesi’nin doğusu hariç yurt genelinde kış değerlerine inecek.

ankarada-nisanda-kar

Ankara’da Nisanda Kar Yağışı…

Dün güneşli bir gün geçiren Ankara bu sabaha karla uyandı. Haftasonu olması nedeni ile Ankaralılar, camdan ve balkondan nisan ayında karlı havada güneşin doğuşunu seyretmenin keyfini yaşadı.

boluda-nisanda-kar-yagisi

Bolu’da Nisan’da Kar Yağışı Etkili Oldu !

Bolu’da dün akşam saatlerinde başlayan kar yağışı sabaha kadar belli aralıklarla sürdü. Kar yağışının ardından Bolu beyaza büründü. Bolu’da Nisan ayında yağan kar yağışı ise belli yerlerde 10 santimetreye kadar çıktı.

olumsuz-hava-kosullari-ucuslari-iptal-ettirdi_1466623_720_400 (1)

23 Mart Dünya Meteoroloji Günü’nde Rötar…

Büro Memur-Sen, Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne çalışanlarına havacılık tazminatının ödenmesi için Dünya Meteoroloji Günü olan 23 Mart Pazartesi günü, Türkiye genelindeki meteoroloji müdürlüklerinde iş yavaşlatma eylemi yapacak. Büro Memur-Sen üyeleri, uçakların kalkışı için gerekli olan hava tahmin raporlarını vermeyecek. Büro Memur-Sen’in bu eylemi, uçakların rötarlı kalkmasına neden olacak.

Adsız

21 Mart İlkbahar Ekinoksu

Ekinoks, gün dönümü ilkbaharın habercisi ve sıcakların artması şeklinde yorumlanır. Ekinoksda meydana gelen olaylar nelerdir? Ekinoks (gün tün eşitliği ya da ılım olarak da bilinir), Güneş ışınlarının Ekvator’a dik vurması sonucunda aydınlanma çemberinin kutuplardan geçtiği an. Gündüz ile gecenin eşit olması durumudur. Dünyanın birçok yerinde ve ülkemizde Ekinoks ile Nevruz baharın gelişi çeşitli şekillerde kutlanır. Yılda iki kez tekrarlanır ; İlkbahar Ekinoksu ve Sonbahar Ekinoksu.

ilkbahar

Bahar Bekleyenlere Müjde !

Hava Forum hayranlarının büyük çoğunluğu mevsimlerden kış, meteorolojik hadiselerden kar yağışını sevseler de takipçilerimizin bir kısmı da tam tersi yaz ayını ve sıcak havaları sevmektedir. Bu haberimiz baharı bekleyen ve beraberinde sıcaklıkların artmasını bekleyenler için…

30-31 Mart itibariyle sıcaklıklar kış değerlerinden uzaklaşmaya başlayacak.   Nisan ayının ilk haftasından sonra ise sıcaklıklar bahar değerlerine ulaşmış olacak ve 2014/2015 kışı için de bitiş düdüğü çalınmış olunacak…

Nisan ayının ilk haftasının ardından; 6-7 Nisan itibariyle Marmara Bölgesinde sıcaklıklar gündüz 13-17 derecelerde, Akdeniz ve Ege Bölgelerinde 14-19 derecelerde, İç Anadolu Bölgesinde 10-14 derecelerde, Karadeniz Bölgesinde 12-16 derecelerde, Güneydoğu Anadolu Bölgesinde 14-20 derecelerde, Doğu Anadolu Bölgesinde ise 4-9 derecelerde seyredecek…

Adsız

NOAA: 2014 – 2015 Kışı En Sıcak Kış Oldu…

National Oceanic Atmospheric Administration (NOAA) verilerine göre 2014 / 2015 kışı 1880 yılından bu yıla kadar tutulan kayıtlar arasında en sıcak kış olarak kayıtlara geçti. 

Konuyla ilgili harita için haberin devamına göz atınız.

istanbul-18-mart-kar-yagisi

İstanbul Güne Karla Uyandı !

Hava sıcaklıklarının ani düşmesinden dolayı sabah saatlerinde İstanbul’un Ümraniye, Üsküdar, Çamlıca, Zincirlikuyu, Maslak, Bağcılar, Beylikdüzü, Taksim gibi ilçeleriyle yüksek kesimlerinde kar yağışı başladı. Yağış, zaman zaman etkisini arttırsa da şu an için herhangi bir olumsuzluk yaşanmadı.

canakkale zaferi

100 Değil 1000 Yıl Geçse Çanakkale Geçilmez !

Dur yolcu, bilmeden gelip bastığın,
Bu toprak, bir devrin battığı yerdir.
Eğil de kulak ver, bu sessiz yığın,
Bir vatan kalbinin attığı yerdir.

Çanakkale Şehitlerimizi Saygıyla ve Rahmetle Anıyoruz…