Bir hafta gri gökyüzü ve yağış var…

Yurdumuz bu akşamdan(Cuma) itibaren uzun soluklu yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına giriyor. Bu akşamdan itibaren Trakya’dan başlayarak Devamını oku »

Önce Lodos(Ilık), Sonra Yağmur ve Poyraz(Soguk)…

Perşembe günü ve Cuma öğlen saatlerine kadar yurt genelinde ılık bir hava hakim olacak. Özellikle batı bölgelerimizde lodos Devamını oku »

Ekim ayında 25 santimetre kar !

Hakkari Yüksekova’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte gece saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı. Yoğun şekilde yağan kar, kısa Devamını oku »

Moskova kara teslim oldu…

Moskova geçtiğimiz günlerde mevsimin ilk kar yağışını almıştı. Ancak bu yağışlar şehir merkezinde pek etkili olmamıştı. Bu sefer Devamını oku »

Dikkat: Doguya Kar Geliyor !

Doğu bölgelerde genellikle yağmur şeklinde görülen yağışların, bu sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde, Pazar öğle saatlerinden Devamını oku »

 
page_sicaklik-dusuyor-batidan-doguya-kadar-yagmur-var_702516260

Bir hafta gri gökyüzü ve yağış var…

Yurdumuz bu akşamdan(Cuma) itibaren uzun soluklu yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına giriyor. Bu akşamdan itibaren Trakya’dan başlayarak sıcaklıklarda da düşüş gerçekleşecek. Hafta sonu yurt genelinde sıcaklıklar hafta içi ölçülen değerlere göre 9-12 derece düşmüş olacak. ( İstanbul’da Perşembe günü en yüksek 28 derece ölçülen sıcaklık, Pazar günü en yüksek 14-15 derece olarak ölçülecek ). Yağışlı ve soğuk hava önümüzdeki hafta sonuna kadar etkisini sürdürecek. Yağışlar özellikle Marmara, Karadeniz, İç Anadolu, Doğu Anadolu bölgelerinde bir hafta kadar aralıklarla görülecek. Ege ve Akdeniz ise bu hafta sonu ve haftanın ilk günü yağışlı geçecek, diğer günlerde parçalı-çok bulutlu bir hava bekleniyor.

Hafta sonu bazı illerimizdeki hava tahmini :

İstanbul : Cumartesi günü aralıklarla yağmurlu, yağışlar özellikle avrupa yakasında etkili olacak.  18 / 14 ° , Pazar günü de aralıklarla yağmurlu. Hava sıcaklığı daha da düşecek. 15 / 11 °

Ankara : Cumartesi günü aralıklarla yağmurlu  17/ 9 ° , Pazar günü de aralıklarla yağmurlu. Hava sıcaklığı daha da düşecek. 13/ 6 °

İzmir : Cumartesi günü aralıklarla yağmurlu  18/ 15 ° , Pazar günü de aralıklarla yağmurlu. Hava sıcaklığı daha da düşecek. 16 / 13 °

Adsız

Önce Lodos(Ilık), Sonra Yağmur ve Poyraz(Soguk)…

Perşembe günü ve Cuma öğlen saatlerine kadar yurt genelinde ılık bir hava hakim olacak. Özellikle batı bölgelerimizde lodos rüzgarıyla birlikte sıcaklıklar olduğundan daha da ılık hissedilecek. “Lodosun gözü yaşlıdır” sözü bir kez daha kendini ispatlamış olacak ve yağmur gelecek… Yağmur Trakya civarında Perşembe günü başlamış olacak, Marmara ve  iç bölgelerimize yayılması ise Perşembe öğleden sonra ve kademe kademe akşamdan itibaren gerçekleşecek. Hafta sonu Trakya ve Marmara’da yağışların kuvvetli olması tahmin ediliyor. Yağışlarla birlikte rüzgarın cuma gecesinden itibaren kuzeye dönmesiyle sıcaklıklarda da düşüş gözlemlenecek. Özellikle Cumartesi gecesinden itibaren düşüş daha belirgin hissedilecek. Yağışlı  havanın uzun soluklu olması bekleniyor. Önümüzdeki hafta ortasına kadar yurt genelinde hava yağışlı ve soğuk olacak.

İstanbul’da Pazar günü sıcaklık en yüksek 14-15 derecelerdeyken en düşük 8-9 derecelerde ölçülecek. Ayrıca belirtmek gerekir ki Cumartesi öğleden sonrası ve Pazar öğlen saatleri arasında İstanbul ve çevresinde de kuvvetli yağış bekleniyor, tedbirli olunmalı.

hakkari kar

Ekim ayında 25 santimetre kar !

Hakkari Yüksekova’da hava sıcaklıklarının düşmesiyle birlikte gece saatlerinden itibaren kar yağışı etkili olmaya başladı. Yoğun şekilde yağan kar, kısa sürede şehir merkezini beyaza bürüdü. Trafikte aksamalar yaşanırken, ilçe merkezindeki kar kalınlığı 20 santimetreyi buldu. Kar, henüz yapraklarını dökmeyen ağaçlara da büyük zarar verdi. Birçok ağacın dalları kar nedeniyle kırıldı. Yoğun karla köy yolları da kapandı. Yetkililer, 50 köy ve yaklaşık 100 mezranın yolunun kardan ulaşıma kapandığını belirtirken, karla mücadele çalışmalarını aralıksız sürdüğünü belirttiler.

Video ve resimler için haberin devamını okuyunuz.

Adsız2

Moskova kara teslim oldu…

Moskova geçtiğimiz günlerde mevsimin ilk kar yağışını almıştı. Ancak bu yağışlar şehir merkezinde pek etkili olmamıştı. Bu sefer gelen etkili soğuk hava sistemiyle birlikte şehir merkezleri beyaza büründü.

Fotoğraflar için haberin devamını okuyunuz.

Adsız

Dikkat: Doguya Kar Geliyor !

Doğu bölgelerde genellikle yağmur şeklinde görülen yağışların, bu sabah saatlerinden itibaren Doğu Karadeniz’in iç kesimlerinin yükseklerinde, Pazar öğle saatlerinden sonra Doğu Anadolu’nun doğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur ve kara dönüşeceği ve kar yağışının Van, Bitlis ve Hakkari çevrelerinde yer yer yoğun olacağı tahmin edildiğinden yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

van hakkari kar

Dogu sehirlerimizde kar görülmeye basladı…

Doğu Anadolu Bölgesinde Van ve Hakkari’nin yüksek kesimlerinde mesvimin ilk kar yağışı gözlemlendi. Van’da sabah saatlerinde başlayan yağmur, yüksek kesimlerde yerini kar yağışına bıraktı. Kar yağışı ile birlikte etkili olan sis, Van-Bahçesaray karayolu üzerinde bulunan Karapet Geçidi’nde trafiği olumsuz yönde etkiledi. Kara hazırlıksız olan bazı sürücüler, yollarına devam edemeyip Van’a geri dönmek zorunda kaldı.

Hakkari’nin 3 bin 467 rakımlı Sümbül Dağı’na mevsimin ilk karı yağdı. Hava sıcaklığının düştüğü Hakkari şehir merkezine yağmur, yüksek kesimlere ise gece kar yağdı. Mevsimin ilk karı kent merkezinin doğusunda ve tam karşısında bulunan 3 bin 467 rakımlı Sümbül Dağı’nı beyaza bürüdü. Sabah saatlerinde uyanan vatandaşlar, Sümbül Dağı’nın kar manzarasını izlerken, kışın erken geldiği yorumunu yaptılar

moscow snow

Moskova’ya mevsimin ilk karı yagdı !

Rusya’nın başkenti Moskova 17 Ekim Cuma günü mevsimin ilk kar yağışını aldı. Kar şehir kentinde orta şiddette gözlemlendi. Kar kalınlığı oluşmazken şehirde görsellik açısından güzel görüntüler oluştu.

Video için haberin devamını okuyunuz.

page_sicaklik-dusuyor-batidan-doguya-kadar-yagmur-var_702516260

Hafta sonu yagmur ve soguk var…

Yurdumuz bu hafta sonu yeni bir yağışlı ve soğuk havanın etkisi altına giriyor. Sıcaklıklar birçok yerde gündüz dahil 10-15 derece arasında seyredecek. Hafta sonuna özel bu yağışlı ve serin havanın ardından hafta başından itibaren sıcaklıklar tekrar eski değerlerine geri dönecek.

İstanbul’da gündüz sıcaklık Cumartesi 17-18 derecelerdeyken Pazar günü 14-15 derecelere kadar düşecek.

Türkiye geneli durum için haberin devamını okuyunuz.

Uludag kar

Uludag’a mevsimin ilk karı yagdı !

Uludağ’da 27 Eylül Cumartesi gecesi saat 23:00 civarında 2 bin 543 metre yüksekliğindeki ”Oteller Bölgesi”nde mevsimin ilk kar yağışı gözlemlendi. Mevsimin ilk karını Uludağ 2013 yılında 3 Ekim’de ; 2012 yılında ise 8 Kasım’da almıştı.

Mevsimin ilk kar yağışının düştüğü Uludağ’ın zirvesinde hava sıcaklığı sıfır derece olarak ölçüldü. Zirvede, sıfır derece olarak ölçülen hava sıcaklığının gün içinde 3-4 derece daha düşmesi bekleniyor. Uludağ’da Pazar günü de karlakarışık yağmur ve kar yağışı bekleniyor…

Detaylı tahminler için haberin devamını okuyunuz.