İtalya’da 200 Km/sa Rüzgar Yıktı Geçti !

Kuzey İtalya’da rüzgarın hızı saatte 200 kilometreyi geçince sonuçları da ağır oldu. Birçok ağaç yerinden söküldü, binlerce evin Devamını oku »

Fenerbahçe Galatasaray Maçı Hava Durumu

8 Mart 2015 Pazar günü Fenerbahçe-Galatasaray derbisi oynanacak.Peki maç günü ve maç esnasında hava nasıl olacak?   Detaylı Devamını oku »

Hava Tahmini ve Hava Durumu Sayfamız…

Sitemizi ziyaret eden çoğu kişinin bilmediği sayfamızı tanıtma ihtiyacı duyduk. Otomatik güncellenen hava tahmini ve hava durumu sayfamızın Devamını oku »

Erzurum’a kara kış geri döndü !

Erzurum’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli kar yağışı ve tipiye yakalanan vatandaşlar ‘Kara kış geri geldi’ dedi. Kara kışın uzun Devamını oku »

 
italya-firtina

İtalya’da 200 Km/sa Rüzgar Yıktı Geçti !

Kuzey İtalya’da rüzgarın hızı saatte 200 kilometreyi geçince sonuçları da ağır oldu. Birçok ağaç yerinden söküldü, binlerce evin çatısı uçtu. Fırtına geldi geçti, geride ciddi maddi hasar bıraktı…

Video için haberin devamına göz atınız.

fenerbahce-galatasaray-derbi-hava-durumu-tahmini

Fenerbahçe Galatasaray Maçı Hava Durumu

8 Mart 2015 Pazar günü Fenerbahçe-Galatasaray derbisi oynanacak.Peki maç günü ve maç esnasında hava nasıl olacak?

 

Detaylı hava durumu bültenimiz için haberin devamına göz atınız.

hangimiz-sevmedik-karseverler-kar-yagisi

Kışı Sevenlere hitaben “Hangimiz Sevmedik”…

 

hava-durumu

Hava Tahmini ve Hava Durumu Sayfamız…

Sitemizi ziyaret eden çoğu kişinin bilmediği sayfamızı tanıtma ihtiyacı duyduk. Otomatik güncellenen hava tahmini ve hava durumu sayfamızın kısa yol linkleri aşağıdadır.

 

http://havatahmini.havaforum.com

http//havadurumu.havaforum.com

erzuruma_kara_kis_geri_dondu_1425489813_8304

Erzurum’a kara kış geri döndü !

Erzurum’da akşam saatlerinde başlayan şiddetli kar yağışı ve tipiye yakalanan vatandaşlar ‘Kara kış geri geldi’ dedi. Kara kışın uzun süre etkili olduğu Erzurum’da kuvvetli kar yağışı ve tipinin etkisiyle çok sayıda araç yolda kaldı. Merkez Yakutiye ilçesi Çaykara Caddesi’nde bekleyen sürücüler belediye ekiplerinin yolda tuzlama yapmasını bekledi. Buzlanma nedeniyle kayan otomobiller çevredeki vatandaşların yardımıyla kaza yapmadan kurtarıldı.

zirai-don-uyarisi

Tarımcılar Dikkat ! Bahar geç gelecek…

Bu haberimizde özellikle  tarım işiyle uğraşan kişileri uyarmak için yapıyoruz. Sebebi ise Mart ayının daha önce bahsettiğimiz gibi sıcaklık açısından mevsim normallerinin altında, yağış açısından ise yer yer mevsim normallerinin üzerinde geçecek olmasıdır. Özellikle 8-9 Mart ile  25-28 Mart tarihleri arasında sıcaklıklar mevsim normallerinin altında geçecek. Bu özellikle tarımla uğraşan kişiler için son derece önemli bir husus, çünkü mevsim normallerinin altında geçecek tarihlerde sıcaklıklar tarım ürünleri için don ve buzlanma tehlikesini doğurmaktadır.

Detaylar için haberin devamına göz atınız.

Adsız

Dikkat: Mart Bitmeden Kış Bitmez !

Şubat ayının son günlerinde sıcaklıklar mevsim normallerinin üzerine çıkınca birçok kişinin aklına kış bitti şeklinde bir düşünce gelmiştir. Ancak bu düşünce yanlıştır. “Yalancı bahar” olarak nitelendirdiğimiz bu süreç geçicidir, bu yıl için Mart ayı geçmiş yıllara göre daha soğuk ve yağışlı geçecek. Birçok şehir Mart ayında kışa veda ederken son kar yağışlarını alacak gibi duruyor. Mart ayında kar beklediğimiz şehirler arasında İstanbul da bulunmaktadır.

Detaylı bilgi için haberin devamına göz atınız.

61020131123307556556_2

Kıyı Ege’de Beklenen Kuvvetli Yağışa Dikkat !

Meteoroloji Genel Müdürlüğü gerekli uyarıyı yayınladı: Bu gece saatlerinde Kıyı Ege’de başlayacak sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışların, yarın (23.02.2015 Pazartesi) sabah saatlerinden itibaren İzmir, Aydın ve Muğla illeri ile Çanakkale ve Balıkesir’in Ege Denizi kıyı kesimlerinde kuvvetli ve yer yer çok kuvvetli(50/75 mm) olacağı tahmin edilmektedir. Kuvvetli yağış Pazartesi ve Salı günleri etkisini gösterecek. Kuvvetli yağışla beraber, yüksek kesimlerde bulunan kar erimelerinin neden olabileceği ani sel ve su baskını gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekmektedir.

Oluşması Muhtemel Riskler : Ani Sel – Su Baskını – Yıldırım – Ulaşımda Aksamalar

yogun kar geliyor

Kar Yağışının Faydaları…

Psikolog Ahmet Kurt, yağan karın; alışık olunan çevreyi bembeyaz örtüyle kaplaması nedeniyle, vücutta adrenalin ve mutluluk hormonu salgılanmasına neden olduğunu söyledi. Her gün alışık olunan çevrenin, kar yağışı ile birlikte bambaşka bir çehreye büründüğünü, bunun da insana mutluluk verdiğini vurgulayan Kurt, ancak bu durumun farklı coğrafi bölgelere göre değişiklik gösterdiğini vurguladı.

Detaylı bilgi için haberin devamına göz atınız.

newyork-nehir-dondu

Newyork’da East River’ı buz kapladı !

Amerika Birleşik Devletleri yoğun kar yağışı ve soğuk ile mücadele ediyor. Özellikle kuzeybatı bölgesinde etkili olan kar fırtınası yaşam koşullarını da olumsuz etkiledi. Evlerinde ve araçlarında mahsur kalanlar olduğu belirtilirken, şiddetli rüzgar ve buzlanan yollar nedeniyle trafik kazaları meydana geldi. Bölgede olağanüstü hâl ilan edilirken, ulusal muhafız birlikleri acil durum ekiplerine yardım etmek için devreye girdi. Meteoroloji uzmanları, Amerikalıların 1976 yılından beri en soğuk kışı yaşadıklarını bildirdi. Son yılların en sert kışlarından birini yaşayan New York kentinde de hava sıcaklığının zaman zaman sıfırın altında 18’lere kadar düştü. Hava sıcaklığının düşmesinin ardından kentin ortasından geçen East River’ı buz kapladı.

Fotoğraflar için haberin devamına göz atınız.