Barajlar seviyeyi korudu!

Serin geçen haziran ayı İstanbul’daki barajların seviyesini korumasını sağladı.3 temmuz 2015 itibariyle İstanbul’daki barajlarda doluluk oranı %85,28 seviyesinde Devamını oku »

Bu Yılın İlk Ciddi Sıcakları Geliyor !

Haziran ayının ortasında yapmış olduğumuz uzun vade tahminlerimizde 8-10 Temmuz’a kadar ciddi bir sıcak hava dalgası beklenmiyor demiştik. Devamını oku »

İstanbul Kartal’da Yağmur Etkili Oldu…

Kartal’da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağış sonrası bir çok cadde ve sokak göle döndü. Devamını oku »

15 yıl sonra Erciyes’e Haziran ayında kar!

Kayseri’de Erciyes Dağı’na zirve tırmanışı yapan 5 dağcı, haziran ayında dağın 2 bin 700 metresinden sonra kar yağışına Devamını oku »

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ?

Ramazan Bayramında Hava Durumu:  Yurt genelinde yağışsız ve mevsim normallerindeki sıcaklıklar bekleniyor. Tahminlerimizin detayları aşağıdadır, fakat güncellemeler olabilir, bayram yaklaştıkça bu Devamını oku »

 
Adsız

Barajlar seviyeyi korudu!

Serin geçen haziran ayı İstanbul’daki barajların seviyesini korumasını sağladı.3 temmuz 2015 itibariyle İstanbul’daki barajlarda doluluk oranı %85,28 seviyesinde

Adsız

Dünyanın En Güzel Plajları…

İçinde bulunduğumuz Temmuz ayının sıcaklarında, fotoğrafları bile sizi serinletmeye yetecek dünyanın en güzel plajlarını keşfedin…

son-yillarin-en-sicak-gunu

Bu Yılın İlk Ciddi Sıcakları Geliyor !

Haziran ayının ortasında yapmış olduğumuz uzun vade tahminlerimizde 8-10 Temmuz’a kadar ciddi bir sıcak hava dalgası beklenmiyor demiştik. Nitekim bu tahminimiz büyük çoğunlukla gerçekleşecek gibi duruyor.

kartal-sagnak-yagmur

İstanbul Kartal’da Yağmur Etkili Oldu…

Kartal’da öğle saatlerinde başlayan sağanak yağış etkili oldu. Sağanak yağış sonrası bir çok cadde ve sokak göle döndü. Alt geçitler su ile doldu. E-5 karayolunda biriken su nedeniyle sürücüler zor anlar yaşadı. Ekipler kapanan cadde ve alt geçitleri açmak için uzun süre uğraştı. Vatandaşlar yağmurdan korunmak için kapalı alanlar ve otobüs duraklarına sığındı. Yaklaşık yarım saat süren yağmur daha sonra etkisini kaybetti.

erciyes-haziran-kar

15 yıl sonra Erciyes’e Haziran ayında kar!

Kayseri’de Erciyes Dağı’na zirve tırmanışı yapan 5 dağcı, haziran ayında dağın 2 bin 700 metresinden sonra kar yağışına şahit oldular. 15 yıl sonra ilk kez Erciyes Dağı’na Haziran ayında kar yağmış oldu.

o_istanbul(4)

Ramazan Bayramında Hava Nasıl Olacak ?

Ramazan Bayramında Hava Durumu:  Yurt genelinde yağışsız ve mevsim normallerindeki sıcaklıklar bekleniyor. Tahminlerimizin detayları aşağıdadır, fakat güncellemeler olabilir, bayram yaklaştıkça bu sayfayı takip etmenizi öneririz.

sagnak-yagmur

Yerel kuvvetli yağış ve gök gürültüsü !

Bugün ve akşam saatlerinde yurdun ağırlıklı iç kesimlerinde aralıklarla, yerel gök gürültülü kuvvetli yağışlar bekleniyor. Yağışlar aralıklarla ama kuvvetli biçimde görülecek, tedbirli olunmalıdır. Yağışlar gece saatlerine kadar etkisini yer yer sürdürecek.

CIVMaNHUkAAJfKt

Pakistan’da sıcaklardan ölen sayısı bini geçti !

Aşırı sıcakların vurduğu Pakistan’da bilanço her geçen gün ağırlaşıyor. Sıcak çarpması ya da sıcakla bağlantılı hastalıklar sonucu hayatını kaybedenlerin sayısı bini aştı. AFP’nin haberine göre; 45 derecelerde seyreden sıcaklıların bir nebze düşmesi felaketi yaşayan Karaçilileri biraz olsun rahatlattı. Sind eyaletinin başkenti ve ülkenin en büyük kenti Karaçi’de bazı morgların talebi karşılayamadığı belirtiliyor.

11401136_10153068214810369_8618300585894712057_n

Meksika’nın Marieta adaları büyülüyor…

Meksika’da Puerto Vallarta kentinde yer alan Marieta Adaları, kumsalıyla büyülüyor. Meksika’nın en önemli tatil yerleşkelerinden birisi olan Puerto Vallarta’ya bağlı Marieta Adaları’na ait olan kumsal, diğer kumsallardan farklı olarak gizli bir görüntü sergiliyor.

 

Adına gizli kumsalda denilen Marieta Adaları’nın kumsalı, vakti zamanında askeri üst olarak kullanılan bir araziydi. Fakat yapılan bombalı tatbikatların sonucunda ortaya magaraların arasından geçen deniz suyuyla kaplı muhteşem bir manzara çıktı.

Adsız

Ne Olacak Bu Serin Havaların Sonu ?

Mevsim normalleri ve çoğunlukla altındaki sıcaklıklarla başlayan Haziran ayı bu şekilde bitecek. Temmuz ayının ilk 8-10 günü de önemli bir sıcak hava dalgası beklenmiyor. Yaz sıcaklıklarını bekleyenlerin rahatsız olduğu serin havalar, genellemek gerekirse temmuz ayının ilk 8-10 günü de sürecek… Özellikle akşam ve geceleri yaz mevsiminde olunmasına rağmen kısa kolla dışarıda gezenleri üşütecek havalar mevcut, bu sebeple insanlar gündüz ve gece farklı kıyafet tercihleri yapmak zorunda kalıyor. Bu durumun Temmuz ayının 8-10 günü geçirildikten sonra bozulacağı tahmin ediliyor…